آموزش مقدماتی بازی ماینکرفت + راهنمای کامل

در این مقاله قصد داریم به آموزش بازی ماین کرافت بپردازیم. هر چند بیش از ۱۰ سال است که بازی ماین کرافت به دنیا معرفی شده است ولی هنوز هم این بازی، یکی از محبوب‌ ترین و پرطرفدارترین بازی‌ های رایانه‌ ای در سرتاسر دنیا به حساب می آید. محبوبیت این بازی در کشور ایران نیز بسیار زیاد است و در کشور ما هم افراد زیادی روزانه به انجام این بازی می‌ پردازند. قطعاً بسیاری از افراد هم دوست دارند بازی ماین کرافت را یاد بگیرند و به جمع کثیر کاربران این بازی بپیوندند.

 

مراحل تبدیل شدن به یک پلیر بازی ماین کرافت

برای این که شما به یک پلیر بازی ماین کرافت تبدیل شوید بایستی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. همچنین لازم است بدانید فروشگاه ارنوگیم انواع گیم تایم وارکرفت را نیز به فروش می رساند.

مرحله اول: نصب بازی

بدیهی است که مرحله اول، خرید و دانلود بازی و نصب آن است. بازی ماین کرافت بر روی اکثر سیستم ‌های امروزی نصب می‌ شود و خیلی نیاز به سخت ‌افزار قدرتمندی ندارد. هم نسخه موبایلی و هم نسخه ویندوزی این بازی وجود دارد و می ‌توانید  یکی از آن ها را دانلود کنید و نصب نمایید. امکان نصب این بازی بر روی کنسول ‌های بازی نیز وجود دارد. هر چند نسخه موبایلی این بازی نیز تا حدود زیادی شبیه به نسخه ویندوزی است ولی تفاوت‌ های اندکی با هم دارند. در این مقاله، تمرکزاصلی ما بر روی نسخه ویندوزی است. البته وقتی می ‌گوییم نسخه ویندوزی، منظور ما نسخه ‌ای است که بر روی کامپیوتر روی میزی نصب می‌ شود. یعنی اگر شما بر روی کامپیوتری سیستم عامل لینوکس یا مک هم داشته باشید این برنامه نصب خواهد شد.

آموزش ماینکرفت

 

مرحله دوم: ساختن سرپناه

همان گونه که در قسمت های قبلی مقاله گفتیم هدف خاصی در این بازی وجود ندارد؛ ولی بهتر است شما یک روند مشخص را طی کنید. در ابتدای بازی شما به عنوان یک پلیر هیچ چیزی در اختیار خود ندارید و بایستی کم کم آیتم ‌ها و موارد متعددی را برای خود جمع کنید. قبل از هر چیز شما باید برای خود یک سرپناه و تخت خواب بسازید و پس از آن به فکر این باشید که مواد خوراکی برای خود جفت و جور کنید. در واقع در بازی ماین کرافت هم مانند دنیای واقعی، ابتدا باید به فکر نیازهای اولیه خود باشید وگرنه نمی ‌توانید روزهای بازی را به خوبی پشت سر بگذارید و در بازی زنده  نخواهید ماند.

 

مرحله سوم: جمع آوری منابع ارزشمند

بعد از این که برای خود سرپناه درست کردید و مواد خوراکی نیز جمع آوری نمودید، بایستی به فکر جمع کردن یک سری منابع با ارزش مثل الماس و سنگ آهن و مواردی از این دست باشید. از این منابع به منظور ساختن زره و سلاح استفاده می ‌شود .

 

مرحله چهارم: کاوش دنیا

بعد از این که برای خود یک سری سلاح و ابزار ساختید، می ‌توانید دست به اقدامات بزرگ‌ تری بزنید. به عنوان مثال می ‌توانید در دنیای این بازی کاوش کنید و یک سری روستاها و جعبه ‌های لوت که مخفی هستند را بیابید. قطعاً در مسیر کاوش در دنیا با یک سری موجودات روبرو خواهید شد که بایستی با آن ها مبارزه کنید و آن ها را شکست دهید. به این موجودات، Mobs می گویند.

 

آموزش عملی بازی ماین کرافت

تا این جای مقاله با مباحث تئوری مربوط به این بازی آشنا شدید. از این قسمت به بعد می ‌خواهیم شما را با جزئیات عملی این بازی آشنا کنیم. بعد از این که این بازی را اجرا می ‌کنید، بایستی بر روی گزینه تک نفره  و یا همان سینگل پلیر کلیک کنید. در مرحله بعد بایستی بر روی گزینه ساخت دنیای جدید و یا همان Create New World کلیک کنید.

در مرحله بعدی بر روی گزینه حالت بازی یا Game Mode کلیک کنید. در این حالت گزینه زنده ماندن برای شما قابل مشاهده خواهد بود. گزینه زنده ماندن یا Survival حالتی است که شما در آن می‌ توانید از دنیای بسیار مهیج بازی ماین کرافت نهایت استفاده را ببرید و هر کاری که ممکن است را نجام دهید تا کشته نشوید و یا نمیرید. همچنین در این حالت بایستی به منظور پیشروی در دنیای بازی ماین کرافت، موارد ارزشمند را برای خود جمع آوری کنید.

آموزش ماینکرفت

 

کنترل ‌های استاندارد بازی ماین کرافت

قبل از این که به توضیح کنترل‌ های استاندارد بازی ماین کرافت بپردازیم، این نکته را متذکر شویم که تا حد ممکن از تغییر کنترل ‌های استاندارد این بازی دوری کنید و به دنبال شخصی سازی بازی نباشید.

کنترل‌ های استاندارد بازی ماین کرافت عبارت هستند از:

 1. حرکت به سمت جلو و عقب و چپ و راست : این کار با کمک کلید‌های W ،A ، S و D انجام می گیرد.
 2. پرش: پرش در این بازی با کمک کلید Space انجام می شود.
 3. دویدن شخصیت بازی: دو بار فشار دادن کلید W باعث می شود که شخصیت بازی بدود.
 4. خم شدن و آهسته حرکت کردن: با کمک کلید Shift ، شخصیت بازی خم می شود و آهسته می دود.
 5. دسترسی به فهرست دارایی ‌ها (Inventory) : با کمک کلید E، دسترسی به فهرست دارایی ‌ها و یا همان (Inventory) صورت می پذیرد.
 6. نگاه کردن به اطراف: برای این کار از موس استفاده کنید.
 7. دسترسی به زاویه ‌های مختلف دوربین: از کلید F5 به منظور دسترسی به زاویه‌ های مختلف دوربین بهره بگیرید.
 8. شکستن بلوک‌ ها و یا هجوم آوردن به دشمنان: برای انجام این کارها بایستی از کلید چپ موس جهت استفاده کنید.
 9. جابجا کردن آیتم ها: از کلید راست موس به منظور استفاده کردن از آیتم ‌ها یا مواد و همچنین برای قرار دادن آن ‌ها در مکان مناسب خود بهره بگیرید.
 10. پرتاب کردن آیتم: از کلید Q به منظور پرتاب کردن موردی که در دست دارید، بهره بگیرید.
 11. دسترسی به اسلات ‌ها: از کلیدهای ۱ تا ۹ به منظور دسترسی پیدا کردن به اسلات ‌های مختلف فهرست دارایی‌ های خود می توانید، بهره بگیرید.

 

نتیجه گیری

ماین کرافت مثل بازی‌ های کامپیوتری عادی نیست که آن ها را بازی می ‌کنیم. در بازی ماین کرافت هیچ هدف معینی وجود ندارد و شرکت سازنده این بازی نیز یک آموزش جامع از آن ارائه نداده است. در واقع کاربران بازی ماین کرافت بیشتر با گشت و گذار در فضای این بازی، انجام دادن آن و جزئیات موجود در آن را یاد می ‌گیرند تا این که بخواهند از جای خاصی آموزش ببینند. با این وجود برای افرادی که به هیچ عنوان آشنایی با این بازی ندارند، آموزش بازی ماین کرافت می ‌تواند خیلی مفید باشد.

یک نکته بسیار مهم راجع به بازی ماین کرافت این است که این بازی بی ‌پایان و یا همان جهان باز است منظور از جهان باز بودن بازی ماین کرافت این است که این بازی به شما اجازه خواهد داد که به هر جایی که تمایل داشتید بروید و به ماجراجویی بپردازید.

 

پست قبلی

بهترین مدل ps5 کدام است ؟

پست بعدی

بهترین سیستم و کانفیگ برای گیمینگ چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید