اینگونه ps5 پلمپ را از کارکرده تشخیص دهید

بدون شک یکی از بهترین و محبوب‌ترین کنسول‌های بازی در جهان نسل جدید پلی‌استیشن یا PS5 می‌باشد. این کنسول بازی به علت قابلیت‌های زیادی که دارد به شدت مورد توجه قرار گرفته است. با این همه شاید همه برای داشتن این کنسول بازی گران قیمت خوش شانس نباشد. در زمان خرید PS5 نکات زیادی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. یکی از این نکات سالم بودن پلمپ PS5 و باز نشدن آن است. اما آیا راه کاری وجود دارد که از طریق آن بتوان باز نشدن پلمپ PS5 را متوجه شد؟! در این مطلب از ارنوگیم با ما همراه باشید تا شگردهای خوبی در این مورد به شما بیاموزیم و شما راه با روش های خرید اکانت گیم تایم وارکرفت آشنا کنیم

نکات مهم قبل از خرید کنسول PS5:

خرید یک کنسول بازی سالم و البته پلمپ شده یکی از دغدغه‌های مهم خریداران PS5 محسوب می‌شود. مهم‌ترین نکته قبل از خرید هر کنسول بازی اطمینان از پلمپ بودن آن است. چرا که در صورت عدم پلمپ PS5 احتمال تقلبی یا خراب بودن کنسول بیشتر می‌شود. در خصوص این کنسول بازی متاسفانه شاهد پلمپ‌های قوی و خوبی نیستیم. در ریجن اروپا و آمریکا از چسب‌های پلمپ معمولی برای بستن دستگاه استفاده شده است. اما در ریجن‌های آسیا حتی کار پلمپ کنسول را از این همه ساده‌تر گرفته‌اند. در نتیجه به راحتی این پلمپ‌ها باز خواهند شد. با این همه در زمان خرید PS5 حتما به وجود چسب‌های پلمپ روی آن دقت کنید. این چسب‌ها تا حدی خیال ما از سالم بودن پلمپ PS5 را راحت می‌کند. مورد بعدی که قبل از خرید این کنسول بازی باید دانست توجه به ریجن‌ها است. ریجن شماره سریالی است که در زیر جعبه‌ی کنسول بازی PS5 وجود دارد. این شماره سریال روی خود دستگاه بازی نیز درج شده است. پس باید توجه کرد که هر دو شماره در زیر جعبه و روی دستگاه یکی باشند.

شماره ریجن در کنسول PS5 چیست؟

شماره ریجن در کنسول PS5 دارای 4 رقم می‌باشد. چنانچه این دو رقم ابتدایی 10 باشد کنسول از سری اول ساخت است. اما اگر دو رقم اول این سریال 11 باشد از سری جدید تولیدات این کنسول بازی است. سری جدیدتر تولیدات این کمپانی که به بازار عرضه نشده عدد 12 را به عنوان دو رقم ابتدایی ریجن دارند. اما دو رقم دوم این سریال از 00 باشد یعنی ریجن آن متعلق به آسیا است. در ریجن‌های اروپا دو رقم بعدی ریجن 15 و در آمریکا 16 است. سالم بودن پلمپ PS5 مانع از تطبیق این شماره با نسخه‌ی درج شده زیر دستگاه می‌شود. شاید بپرسید که ریجن چه اهمیتی در زمان خرید پلی‌استیشن 5 دارد؟! در جواب باید گفت این ریجن‌ها به طور مستقیم بر روی قیمت کنسول بازی PS5 اثرگذار هستند. حرف A بر این کنسول بازی یعنی کنسول بازی مورد نظر استاندارد است. اما اگر حرف B را مشاهده کردید به معنای دیجیتالی بودن آن است. در نسخه‌های استاندارد کنسول بازی درایور دارد. اما نسخه‌های دیجیتال این کنسول به درایور نیاز ندارد.

ps5 پلمپ

نکات مهم بعد از خرید کنسول PS5:

بعد از اطمینان از سالم بودن پلمپ PS5 می‌توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید. اولین اقدام مهم بعد از خرید این کنسول بازی باز کردن یا آنباکس آن می‌باشد. بعد از باز کردن پلمپ PS5 باید فورا تطابق ریجن روی جعبه و زیر کنسول را کنترل نمایید. حتی حروف بزرگ انگلیسی درج شده روی جعبه و دستگاه باید با هم یکی باشند. چک کردن درایو کنسول بازی دومین اقدام مهم بعد از باز کردن پلمپ PS5 می‌باشد. بهتر است این چک کردن درایو از طریق یک بازی دیسکی انجام بگیرد. در صورتی که بازی به خوبی نمایش داده شده درایو کنسول بازی شما هیچ مشکلی ندارد.

اهمیت خرید کنسول PS5 پلمپ شده:

اشاره کردیم که پلمپ‌های به کار رفته روی این کنسول بازی چندان مستحکم نیستند. اما چرا تا  این حد به سالم بودن پلمپ PS5 تاکید می‌کنیم؟ شاید با خود فکر کنید که پلمپ نبودن این کنسول بازی اهمیت چندانی ندارد. اما باید به شما عرض کنیم که ابدا این فکر در خصوص PS5 درست نیست. زیرا پلمپ این دستگاه خطر تقلبی بودن کنسول بازی را به شدت کاهش می‌دهد. شرکت‌های نامعتبر زیادی هستند که اقدام به ساخت محصولات فیک می‌کنند. قطعا کالای خریداری شده از این شرکت‌ها کارایی و عملکرد نسخه اصلی را نخواهند داشت. این شرکت‌های نامعتبر با باز کردن پلمپ PS5 و خارج کردن آن از بسته محصول خود را جاسازی می‌کند. در نتیجه شما بدون اینکه بدانید کنسول بازی PS5 تقلبی خریده‌اید. نکته بعدی در خصوص اهمیت سالم بودن پلمپ PS5 عدم آسیب و خرابی آن است. کنسول‌های باز احتمال اینکه خراب شده باشند بیشتر است.

چگونگی تشخیص سالم بودن پلمپ PS5:

در این بخش راه‌کاری را برای تشخیص بهتر سالم بودن پلمپ این کنسول بازی ارائه می‌کنیم. ابتدا باید قاب یا به اصطلاح پلیت روی کنسول PS5 را بردارید. بعد از انجام این کار بررسی کنید که آیا پیچ پلمپ کنسول بازی در دو طرف آن قرار دارد یا خیر. اگر پلمپ باز نشده باشد این پیچ‌ها سر جای خود خواهند بود. شگرد بعدی برای تشخیص باز شدن پلمپ PS5 در گذشته توجه به بخش براق کنسول بازی است. چنانچه پلمپ به هر دلیلی باز شود در این بخش خط و خش‌های ریزی ایجاد می‌شود. این نشانه هم به شما می‌گوید که کنسول بازی پیش رو قبلا باز شده است. پیشنهاد می‌شود حتما از مراکز فروش معتبر اقدام به خرید کنسول بازی خود بنمایید. در این صورت تا حد بسیار زیادی از صحت و اصل بودن کنسول PS5 خریداری شده مطمئن خواهید بود. البته کنترل کردن و آشنایی با موارد لازم قبل و بعد از خرید PS5 هم اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که با شناخت بیشتر احتمال خرید محصول بی‌کیفیت و کنسول PS5 فیک کمتر می‌شود.

سخن پایانی:

در این مطلب از ارنوگیم درباره راه‌های تشخیص سالم بودن پلمپ PS5 مطالبی را ارئه کردیم. امیدواریم این مطالب و شگردها به شما در خرید هر چه بهتر این کنسول بازی کمک کند. با خرید یک دستگاه سالم و اصل لذت بازی بیشتر خواهد شد. شما چه تجربیاتی در خصوص پلمپ PS5 دارید؟ نظرات خود در این زمینه را با دیگر کاربران ارنوگیم به اشتراک بگذارید.

پست قبلی

ترفندها و راز های دسته ps5‌ که از آن خبر ندارید

پست بعدی

اینگونه دسته اصلی و فیک ps5 را تشخیص دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید