بهترین سیستم و کانفیگ برای گیمینگ چیست ؟

در این مقاله قصد داریم در مورد بهترین سیستم برای گیمینگ، مطالبی را عنوان کنیم. امروزه بازی‌ های کامپیوتری به یکی از اصلی ‌ترین سرگرمی ‌های مردم در همه جای دنیا تبدیل شده اند. البته حوزه بازی‌ های کامپیوتری حتی از سرگرمی هم پا را فراتر گذاشته است و به بحث درآمد زایی هم رسیده است و بسیاری از کاربران بازی ‌های کامپیوتری با هدف درآمد زایی، این بازی‌ ها را انجام می دهند. چه برای تفریح و سرگرمی و چه برای درآمد زایی، انجام بازی کامپیوتری نیاز به سیستم کامپیوتری قدرتمندی دارد که بتواند از پس اجرای آن بازی و حتی نصب آن برآید. در سال ‌های اخیر بازی ‌های کامپیوتری بسیار سنگین و قدرتمند شده اند و در سیستم‌ های کامپیوتری عادی نصب نمی ‌شوند و اگر هم نصب شوند اجرای آن ها با مشکلات فراوانی همراه خواهد شد. بنابراین استفاده از بهترین سیستم برای گیمینگ می ‌تواند باعث شود که شما از انجام بازی کامپیوتری لذت کافی را ببرید.

 

ویژگی ‌های بهترین سیستم برای گیمینگ

در این قسمت از مقاله می ‌خواهیم بدانیم که بهترین سیستم برای گیمینگ، دارای چه ویژگی ‌هایی است. بهترین سیستم برای گیمینگ از چند جهت باید بهترین باشد، ولی مهم‌ ترین و اساسی ‌ترین اصل، همان سخت‌ افزار موجود در این سیستم است. در واقع وقتی که یک سیستم از لحاظ سخت‌ افزاری، قدرتمند نباشد، نمی ‌توان به هیچ عنوان کاری کرد که آن سیستم، برای گیمینگ مناسب شود. در ادامه، ویژگی ‌های بهترین سیستم برای گیمینگ را بررسی خواهیم کرد.

 

1.     کارت گرافیک بهترین سیستم برای گیمینگ

در سیستم ‌های گیمینگ، کارت گرافیک اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع بسیاری از افراد وقتی نام سیستم گیمینگ را می ‌شنوند به یاد کارت گرافیک قدرتمند آن می ‌افتند. کارت گرافیک ‌های قدرتمند امروزی، خود دارای حافظه مجزا و همچنین دارای واحد پردازشگر مجزا و یا همان جی پی یو هستند. در واقع کارت ‌های گرافیک جدید برای اجرای بازی‌ ها، دیگر مزاحم سی‌ پی‌ یو و حافظه رم کامپیوتر نمی‌ شوند و همه کارهای مربوط به پردازش بازی را به صورت مستقل انجام می‌دهند. همین امر باعث می ‌شود که سی پی ‌یو و حافظه رم کامپیوتر شما به راحتی بتواند به انجام کارهای دیگر خود (برنامه های در حال اجرای دیگر) بپردازد و سیستم هنگ نکند. پس از تهیه سیستم و نصب اکانت وارکرفت می توانید گیم تایم 60 روزه معتبر خریداری کنید.

2.     مادر بورد بهترین سیستم برای گیمینگ

بدیهی است که یک کارت گرافیک قدرتمند حتماً باید بر روی یک مادربرد قدرتمند و پیشرفته و مد روز قرار گیرد وگرنه کار نمی ‌کند و یا اگر هم کار کند، نمی ‌تواند قابلیت ‌های خوب خود را بروز دهد. بنابراین بهترین سیستم برای گیمینگ حتماً باید دارای یک مادربورد بسیار پیشرفته و مد روز باشد.

 

3.     پردازشگر بهترین سیستم برای گیمینگ

سیستم ‌های گیمینگ امروزی دارای پردازشگر قوی‌ هستند که می ‌تواند سنگین ‌ترین برنامه‌ ها را اجرا کند. البته همان طور که در بالا هم اشاره کردیم بیشتر بار پردازشی بازی‌های جدید بر عهده پردازنده موجود بر روی کارت گرافیک است ولی به هر حال وجود یک سی ‌پی ‌یو قدرتمند هم به اجرای هرچه بهتر بازی‌ ها کمک خواهد کرد.

بهترین سیستم برای گیمینگ

4.     حافظه رم بهترین سیستم برای گیمینگ

تا همین یکی دو سال پیش اگر یک کامپیوتر دارای حافظه رم ۸ گیگا بایت بود، می ‌توانست گزینه خوبی برای گیمینگ باشد؛ ولی امروزه حتماً باید حافظه رم کامپیوتر حداقل ۱۲ یا ۱۶ گیگا بایت باشد تا بتوانیم آن را مناسب گیمینگ بدانیم. دلیل این امر هم این است که بازی‌ های جدید نیاز به حافظه رم زیادی دارند و در صورتی که این حافظه رم فراهم نباشد در بازی، لگ می ‌افتد. البته به این نکته هم اشاره کنیم که صرف زیاد بودن حجم حافظه رم کافی نیست بلکه نوع و نسل حافظه رم نیز اهمیت دارد و باید از نوع دی دی آر ۵ باشد.

 

5.     مانیتورهای بهترین سیستم برای گیمینگ

طبیعتاً مانیتور و یا همان صفحه نمایش یکی از مهم‌ ترین عناصر بهترین سیستم برای گیمینگ است. صفحه نمایش حتماً باید دارای کیفیت و وضوح بالایی باشد و نرخ تازه‌ سازی آن نیز بالا باشد. در واقع هر چقدر هم که سیستم گیمینگ شما به خوبی بتواند بازی‌ های پیشرفته را پردازش کند ولی شما تصویر مناسبی را نتوانید ببینید، هیچ ارزشی نخواهد داشت. خروجی و حاصل کار تمام سخت ‌افزارهای ذکر شده در بالا در صفحه نمایش ظاهر خواهد شد.

البته به این نکته هم اشاره کنیم که فقط کیفیت صفحه نمایش نیست که اهمیت دارد. بلکه سایز و ابعاد آن نیز اهمیت زیادی دارد. هر چقدر که صفحه نمایش شما دارای ابعاد بزرگ تری باشد، لذت انجام بازی کامپیوتری برای شما افزایش پیدا خواهد کرد. منحنی بودن و یا مسطح بودن صفحه نمایش هم مهم است. البته این امر بیشتر سلیقه ‌ای است و بعضی از گیمرها صفحه نمایش منحنی را دوست دارند و بعضی دیگر صفحه نمایش مسطح را.

 

6.     هارد دیسک بهترین سیستم برای گیمینگ

یک کامپیوتر گیمینگ خوب بایستی فضای ذخیره سازی مناسبی نیز داشته باشد. چرا که بازی ‌های کامپیوتری جدید معمولاً حجم بالایی دارند و شما برای نصب آن ها نیازبه فضای ذخیره سازی زیادی دارید. البته فقط با نصب بازی‌ های کامپیوتری نیاز آن ها به حافظه هارد دیسک برطرف نمی ‌شود و در حین اجرا نیز اکثر بازی ‌های جدید، مقدار زیادی از حافظه هارد دیسک را اشغال می ‌کنند.

در مورد هارد دیسک‌ های موجود در بهترین سیستم برای گیمینگ، این نکته را هم اضافه کنیم که صرف زیاد بودن فضای ذخیره سازی آن ها کافی نیست. بلکه باید سرعت آن ها نیز خیلی بالا باشد تا در هنگام اجرای بازی اذیت نشوید. به همین دلیل حتماً سیستم ‌های گیمینگ باید مجهز به هارد اس اس دی باشند که نسبت به هارد دیسک ‌های عادی، سرعت بسیار بیشتری دارند.

 

7.     فن خنک کننده بهترین سیستم برای گیمینگ

از آن جایی که بازی های کامپیوتری، جزء سنگین ‌ترین برنامه‌ های کامپیوتری هستند، در نتیجه سیستم ‌های گیمینگ همیشه در حال تحمل کردن فشار زیادی هستند. در واقع فردی که روزانه چند ساعت بازی کامپیوتری انجام می ‌دهد باید این موضوع را قبول کند که کامپیوتر او خیلی داغ خواهد شد. به همین دلیل سیستم ‌های گیمینگ به یک سری فن‌ هایی به غیر از فن ‌های موجود در کامپیوترهای عادی مجهز هستند. این فن ‌ها حتی به صورت نرم‌ افزاری هم قابل کنترل هستند و شما می ‌توانید هر موقع که نیاز داشتید تنها با کلیک موس آن ها را فعال کنید.

 

 

نتیجه گیری

 

بهترین سیستم گیمینگ سیستمی است که از لحاظ سخت ‌افزاری دارای بهترین تجهیزات ممکن باشد. هر چقدر که توان پردازشی و حافظه و حجم ذخیره سازی یک سیستم کامپیوتری بیشتر و قوی ‌تر باشد، آن سیستم گزینه مناسب‌ تری برای گیمینگ است. از سوی دیگر سیستم گیمینگ باید دارای مانیتور با کیفیتی باشد تا کاربر از انجام بازی لذت کافی را ببرد.

 

پست قبلی

آموزش مقدماتی بازی ماینکرفت + راهنمای کامل

پست بعدی

gta 6 ‌برای چه کنسول هایی می آید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید