۹.۲ پایان شدولند ؟

تاریخ : ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ زمان : ۱۲:۴۳:۳۶

بازدید : 1338
۹.۲ پایان شدولند ؟

در این مقاله قصد داریم با بررسی شدولند تا به این لحظه به پیش بینی وضعیت آینده آن بپردازیم و پیش بینی کنیم که آیا پچ ۹.۲ آخرین پچ از این نسخه جنجالی خواهد بود ؟

ورد آف وارکرفت شدولند (World of Warcraft:Shadowlands) در تاریخ ۲۳ نوامبر ۲۰۲۰ عرضه و لایو شد. این نسخه ۹امین نسخه از سری بازی World of Warcraft از سری بازی های جهان باز یا به اصطلاح MMORPG میباشد. (توضیحات راجب این سبک در مقاله ای راجب بازی های MMORPG داده شده که میتوانید در این لینک ببینید)

با انتشار نسخه اولیه و شروع آن رکوردهای فروش و بازیکنان آنلاین دوباره توسط این کمپانی جابه جا شد ولی چندی نگذشت که با روند بازی از تعداد بازیکنان کاسته شد این در حالی بود که با لانچ نسخه ۹.۱ و فصل دوم بازی خبرهای پیرامون ماجرای قضایی بلیزاد رسانه ای و علنی شد. این اخبار تاثیر بسیار زیادی در روند بازی و تعداد بازیکنان گذاشت به صورتی که بسیاری از بازیکنان قدیمی اعلام کردند که دیگر حاضر به ادامه بازی وارکرفت نیستند. ضعف این نسخه از طرفی و فشار های اجتماعی از طرفی دیگر ضربه ای شدید به بازی و این نسخه از وارکرفت زد. بطوری که بسیاری شرایط فعلی بلیزارد را ضعیف ترین و بدترین وضعیت کل دوران آن میدانند.

حال با اخبار انتشار ۹.۱.۵ و نزدیک شدن زمان Blizzcon (رویدادی که بلیزاد سالانه برای انتشار اخبار پیرامون بازی هایش برگزار میکند) بسیاری در حال گمان سازی پیرامون نسخه جدید World of Warcraft هستند بد نیست به بررسی زمانی هر نسخه پرداخته و ببینیم که آیا این امکان چقدر به واقعیت نزدیک هست که آیا بلیزارد در رویداد پیش رو به معرفی نسخه جدید بازی میپردازد یا دوستداران بازی باید یک سال دیگر تا رویداد بعدی صبر کنند ؟
شما میتوانید این نسخه از بازی وارکرفت را از لینک های زیر به صورت تحویل آنی از ارنوگیم تهیه کنید

World of Warcraft Shadowlands Base Edition

World of Warcraft Shadowlands Heroic Edition

World of Warcraft Shadowlands Epic Edition

طبق روال هر Blizzcon بلیزارد نسخه بعدی از بازی و یا بسته الحاقی آن را معرفی میکند ، گمانه زنی ها پیرامون این اتفاق راجب نسخه شدولند بسیار بالاست که آیا بلیزارد دست به معرفی نسخه جدید میکند و یا ما باید منتظر بسته الحاقی جدید از نسخه شدولند باشیم ؟


آپلود عکس

در ادامه به بررسی هر فصل از بازی World of Warcraft میپردازیم و اینکه هر نسخه و بسته های الحاقی آن چقدر طول کشیده اند


آپلود عکس


در جدول بالا هر فصل از هر نسخه بازی به صورت روزشمار نشان داده شده و اینکه چند روز طول کشیده تا بسته الحاقی جدید و یا نسخه جدید به بازی اضافه شود


با در نظر گرفتن اینکه نسخه ابتدایی شدولند در ۲۰ نوامبر ۲۰۲۰ اجرا و فصل اول آن در ۸ دسامبر ۲۰۲۰ شروع شد فصل دوم آن بعد از ۲۱۰ روز در تاریخ ۶ جولای ۲۰۲۱ اجرا شد.

با نگاهی به جدول بالا میتوان دید که بلیزارد کمترین زمان تغییر نسخه را در ۶۵۶ روز و در نسخه Warlords of Draenors انجام داده البته با اتفاق های اخیر و وضعیت فعلی بازی دور از انتظار نیست که این نسخه زمان کمتری طول بکشد ولی بیایید با نگاه سنتی به آن نگاه کنیم و در نظر بگیریم بلیزارد به دنبال سنت شکنی نیست

با این اوصاف تا به این لحظه ۳۴۰ روز از اجرای بازی می گذرد با تمامی اوصاف و با در نظر گرفتن کمترین مدت زمان چیزی حدود ۲۲۰ روز و با در نظر گرفتن بیشترین مدت زمان حدود ۵۰۰ روز بلیزارد فرصت دارد که نسخه جدید وارکرفت را ارا‌‌ئه کند. اگر در بهترین شرایط بلیزکان بعدی در ماه فبریه پیش رو یعنی ۲۰۲۲ باشد بلیزارد چقدر فرصت دارد که نسخه جدید را ارائه کند ؟

برای بازیکنان های قدیمی تجربه ی جدید نیست که بلیزارد نسخه جدید را به صورت Pre-Order و به صورت پیش خرید از یک سال و حتی بیشتر ارائه دهد چون این اتفاق در نسخه های قبلی نیز افتاده ولی سوال اصلی اینجاست که اگر این اتفاق نیفتد و نسخه جدید معرفی نشود میتوان امیدی به نسخه فعلی و نجات آن در بسته های الحاقی آن داشت ؟

باید منتظر ماند و دید که این کمپانی بزرگ بازی سازی چگونه از پرچم دار خود یعنی World of Warcraft مراقبت و آن را به روز های اوج خود میرساند


نظرات کاربران

دیدگاه خود را ارسال کنید

برای ثبت دیدگاه ابتدا وارد سایت شوید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.