بازی های MMORPG

تاریخ : ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ زمان : ۱۳:۱۵:۰۵

بازدید : 1198
بازی های MMORPG

بازی های MMORPG یک تجربه هیجان انگیز و همه جانبه به افراد القا میکند و ما در این مقاله میخواهیم به اصول اولیه که باید در مورد این نوع بازی ها بدانید بیندازیم و موضوعات کلیدی از جمله موارد زیر را بررسی کنیم :  • MMORPG به چه معنی است ؟

  • چگونه میتوانید بازی های MMORPG را به صورت آنلاین انجام دهید ؟

  • محبوب ترین ژانرهای بازی MMORPG کدامند ؟

  • تفاوت بین بازی های MMO و MMORPG چیست ؟


بازی های MMORPG چیست ؟
معنی کلمه اختصاری MMORPG به نوع بازی هایی اختصاص دارد که تعداد زیادی از افراد می توانند در یک دنیای مجازی ../product.php?yekta=9417910 به طور همزمان با یکدیگر در تعامل باشند.
این توضیحات طولانی مربوط به بازی های MMO است که شامل عناصری است که به بازیکنان اجازه می دهد نقش یک شخصیت خاص را به عهده بگیرند و مسولیت اقدامات آن شخصیت را در یک محیط مجازی بزرگ بپذیرند.
در حالی که بسیاری از ویژگی های این نوع بازی ها مشابه بازی های Role-Playing است اما ویژگی اصلی که بازی های MMORPG را متمایز میکند ابعاد عالی و چگونگی دسترسی این نوع بازی ها به تعداد زیادی بازیکن در سراسر جهان است تا بتوانند در تعامل همکاری و رقابت با یکدیگر قرار بگیرند.

برخی از بزرگترین نام های موجود در بازی MMORPG (مثل ورد آف وارکرفت) میلیون ها مشترک دارند که به طور مداوم در حال بازی همکاری و رقابت با یکدیگر هستند.

برای به دست آوردن یک گروه واقعی از کاربران که در نهایت یک بازی MMORPG را تشکیل میدهد یا به عبارتی ایجاد یک بازی MMORPG موفق میکند باید مدتی را صرف بررسی ویژگی ها و مشخصه های بازی های RPG کنید.

بازی های RPG چیست ؟
همانطور که ممکن است قبلا حدس زده باشید RPG مخفف بازی های Role-Playing است. این نوع از بازی در واقع بازیکنی است که شخصیتی را اتخاذ کرده و به عنوان این شخصیت متفاوت اقداماتی انجام می دهد.
RPG ها چندین سال است که تولید می شوند و در واقع سال ها به صورت آفلاین به اشکال متفاوت وجود داشته اند. بازی های سطح بالا مانند God of War یک نمونه قابل توجه از این نوع بازی ها است.
البته با توسعه بازی های کامپیوتری با عنصر نقش آفرینی این موضوع اجتناب ناپذیر است که جای خود را به سرعت در جهان پیدا می کنند.

کجا و چگونه بازی های MMORPG‌را انجام دهید
در طی چند دهه گذشته بازی ها به یک صنعت بسیار پر سود میلیارد دلاری در سرار جهان تبدیل شده اند به طوری که تعداد زیادی از مردم از نصب و بازی انواع این بازی ها بر روی سیستم عامل ها از کنسول ها و رایانه های شخصی گرفته تا دستگاه های تلفن همراه لذت می برند.
در حالی که بازی MMORPG ممکن است به صورت سنتی به بازی های رایانه های شخصی مرتبط باشد اما امروزه گیمر ها با توجه به طیف گسترده از سیستم عامل های موجود به راحتی می توانند این نوع بازی ها بر روی سیستم های خود نصب و بازی کنند.

معروف ترین نام های موجود در دنیای بازی های MMORPG همچنان پیوندهای محکمی با سیستم عامل های PC و MAC دارند اما تعدادی از عناوین برتر نیز وجود دارند که می توانند در سایر سیستم عامل ها از جمله کنسول ها و حتی موبایل و تبلت نیز پخش شوند.

هنگامی که نوبت به پرداخت هزینه چنین بازی هایی می رسد بسیاری تمایل دارند از مدل Freemium استفاده کنند ساختاری که محتوای اصلی ارایه شده به بازیکنان امکان بازی به صورت رایگان با مزایا جانبی از طریق پرداخت های درون برنامه ای را امکان پذیر می کند.

سایر مدل های پرداخت بازی های MMORPG در سراسر جهان شامل هزینه اشتراک ماهانه است.
یک مثال خوب از این بازی ها بازی World of Warcraft است که شما می توانید با خرید گیم تایم و پرداخت هزینه ماهانه از امکانات بازی استفاده کنید.

خرید Shadowlands

خرید گیم تایم

تفاوت بین بازی های MMO‌و MMORPG چیست ؟
همانطور که در یکی از قسمت های همین مقاله صحبت کردیم MMO به بازی های آنلاینی گفته می شود که تعداد زیادی از افراد می توانند در یک دنیای مجازی با یکدیگر به طور همزمان در تعامل باشند.
این اصطلاح شامل همه عناوینی است که به بازیکنان اجازه می دهد تا با تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان ارتباط برقرار کنند و با آنها بازی کنند.

بنابراین MMORPGs در اصل یک ژانر فرعی در جهان گسترده تر MMO ما هستند که نکته اصلی فروش آنها استفاده از عناصر نقش آفرینی است و همانطور که خواهید دید مهم است که از تفاوت های اصلی بین بازی های MMORPG و MMO آگاه باشید.

۱. بازی های MMORPG محبوب تر از بازی های MMO ها هستند.
۲. بازی های MMORPG شکل فوق العاده محبوب بین انواع بازی ها هستند که سرگرمی را به یک بعد کاملا جدید تبدیل می کنند و به شما امکان می دهد تا با افراد مختلفی در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید.
۳. مانند بسیاری از ژانرهای بازی MMORPG ها می توانند تنظیمات مختلف را پوشش دهند با توجه به این نکته چه شما به دنبال یک بازی علمی باشید چه تمایل به وقایع تاریخی داشته باشید و یا به دنبال بازی با تم کارتونی باشید به احتمال زیاد در بازی های MMORPG عنوانی پیدا میکنید که در نهایت متناسب به سلیقه شما باشد.
۴. با این وجود شایان ذکر است که بازی ها با یک محیط فانتزی احتمالا متداول ترین قسمت از دنیای بازی ها هستند که بسیاری از این بازیکنان از این فرصت استفاده می کنند تا از واقعیت فاصله بگیرند و خود را در دنیاهای عجیب و غریب و شخصیت های مختلف غرق کنند و در نهایت سرگرم شدن با بازی های MMORPG می تواند از بهترین نوع انتخاب انواع بازی ها برای هر فردی باشد.


نظرات کاربران

دیدگاه خود را ارسال کنید

برای ثبت دیدگاه ابتدا وارد سایت شوید

نظر خود را برای این مطلب ارسال کنید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.